Инвестиции в ПИФ: какие документы нужны для этого

01.01.2008   ЗАПИТАННЯ: Я фізична особа – СГД – платник єдиного податку. Хочу займатися інвестуванням у пайові інвестиційні фонди виключно власних коштів. Який вид підприємницької діяльності за ЄДРПОУ я повинен додати, і чи потребує він ліцензування або інші дозволи?

Відповідь: В межах компетенції податкових органів повідомляємо наступне.
Підприємство, як визначено статтею 42 Господарського кодексу України (далі — Кодекс), це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Статтею 44 Кодексу визначені принципи здійснення підприємницької діяльності, відповідно до яких підприємництво здійснюється на основі вільного вибору підприємцем видів підприємницької діяльності: самостійного формування підприємцем програми діяльності, вибору постачальників і споживачів продукції, що виробляється, залучення матеріально-технічних, фінансових та інших видів ресурсів, використання яких не обмежено законом, встановлення цін на продукцію та послуги відповідно до закону; вільного найму підприємцем працівників; комерційного розрахунку та власного комерційного ризику; вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом; самостійного здійснення підприємцем зовнішньоекономічної діяльності, використання підприємцем належної йому частки валютної виручки на свій розсуд.
Підприємець має право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, яку не заборонено законом.
Разом з тим, підприємці, які обрали спосіб оподаткування своєї діяльності згідно із Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» від 03.07.98 р. № 727/98 можуть здійснювати її тільки за видами діяльності, на які місцевими радами за місцем їх державної реєстрації встановлено ставки єдиного податку, та які зазначені в одержаному Свідоцтві і за які, відповідно, сплачено єдиний податок.
При встановленні конкретних видів підприємницької діяльності, провадження яких буде можливим із застосуванням спрощеної системи оподаткування, місцеві ради мають керуватися переліком видів економічної діяльності, затвердженим класифікатором видів економічної діяльності України (далі — КВЕД).
З 01.04.2006 чинним є КВЕД, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005 р. № 375.
Тобто якщо місцевою радою за місцем державної реєстрації суб’єкта господарювання не встановлено ставки єдиного податку на певний вид діяльності, у державного податкового органу немає правових підстав для видачі Свідоцтва на такий вид діяльності.

ДПА у м.Києві

 

Подписка на новости



Реклама
Реклама
 
 
 
 

Корпорация ПАРУС в Украине Rambler's Top100