Можно ли использовать «старые» КУРО

20:12:2016 г.

Чи можуть СГ використовувати КОРО, які були зареєстровані до набрання чинності наказом Мінфіну від 29.09.2016 № 837?

Порядком реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 920/29050 (далі – Порядок № 547), визначено форми книги обліку розрахункових операцій (далі – книга ОРО), зареєстрованої на реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) та на господарську одиницю (далі ? ГО), порядок їх реєстрації та ведення.

Наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2016 № 837, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.10.2016 за № 1323/29453 (далі – наказ № 837), внесено зміни, зокрема, до пункту 3 наказу Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» (далі – наказ № 547 зі змінами) та викладено у новій редакції додатки 1 та 2 до Порядку № 547, якими встановлені форми книг ОРО.

Абзацом четвертим пункту 3 наказу № 547 зі змінами встановлено, що у разі наявності у суб’єктів господарювання книг ОРО за формами, наведеними у додатках 1 та 2 до Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013
№ 417, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.09.2013 за № 1618/24150 (у редакції наказу Міністерства доходів і зборів України від 24.12.2013 № 844) (далі – Порядок № 417), такі книги ОРО можуть бути зареєстровані, перереєстровані у відповідному контролюючому органі, а також використовуватись відповідно до абзацу п’ятого цього пункту.

Абзацом п’ятим пункту 3 наказу № 547 зі змінами визначено, що зареєстровані книги ОРО за формами, наведеними у додатках 1 та 2 до Порядку № 417, можуть використовуватись суб’єктами господарювання до скасування реєстрації таких книг ОРО. У разі наявності розрахункових операцій за підакцизні товари такі книги ОРО можуть використовуватись за умови відображення сум акцизного податку (або іншого податку) у графах, в яких відображається сума податку на додану вартість.

Умови та порядок перереєстрації книг ОРО визначені у главі 2 розділу ІІ Порядку.

Пунктом 1 глави 3 розділу ІІ Порядку встановлено, що скасування книги ОРО на РРО здійснюється одночасно із скасуванням реєстрації РРО або за заявою суб’єкта господарювання (у разі викрадення, втрати, непридатності для використання тощо).

Випадки, коли відбувається скасування реєстрації книги ОРО на ГО, визначені пунктом 2 глави 3 розділу ІІ Порядку.

Виходячи із зазначеного, та підстав для перереєстрації, скасування реєстрації, реєстрації другої та наступних книг ОРО, суб’єкти господарювання можуть використовувати книги ОРО, які були зареєстровані до набрання чинності наказом № 837, до першої із подій: закінчення книги ОРО, завершення строку служби або припинення застосування відповідного РРО, виникнення підстав для перереєстрації або скасування реєстрації книги ОРО.

При цьому використання книг ОРО, передбачених Порядком № 547, що були зареєстровані до набрання чинності наказом Мінфіну від 29.09.2016 № 837, повинно здійснюватись із дотриманням вимог глави 4 розділу ІІ Порядку № 547, зокрема, при заповненні книги ОРО, суб’єкту господарювання необхідно враховувати наступне.

У розділі 3 «Облік розрахункових квитанцій» книги ОРО на РРО у графі 2 «Номер розрахункової книжки» необхідно зазначити номер розрахункової книжки та вказати номери фіскальних чеків за контрольною стрічкою із внесенням даних першого фіскального чека на початку робочого дня та дані останнього фіскального чека перед виходом РРО з ладу.

У розділі «Облік розрахункових квитанцій та руху готівки» книги ОРО на ГО у графі 2 «Номер розрахункової книжки» необхідно зазначити номер розрахункової книжки та вказати реквізити (номер та серія) розрахункової квитанції (першої та останньої). Графа 3 «Сума готівки» заповнюється інформацією про службове внесення та службову видачу, у графі 4 «Сума розрахунків» вносяться дані про загальну суму розрахунків, за ставкою податку на додану вартість та за ставкою акцизного податку (або іншого податку).

Реєстрація нових книг ОРО, перереєстрація книг ОРО, реєстрація другої або наступної книги ОРО здійснюватиметься за формами, визначеними наказом № 547 зі змінами.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100