Как отобразить в разделе ІІ приложения 5 кассовый чек без индивидуального налогового номера
|
|
12.08.2008 ЗАПИТАННЯ: Платник ПДВ отримал касові чеки на суму до 200 гривень кожен, що не містять індивідуального податкового номера постачальника. Як відобразити у розділі ІІ додатку 5 такий касовий чек без індивідуального податкового номера?
Відповідь: Згідно із формою додатка 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів», затвердженою наказом ДПА України від 17.03.2008 р. № 159 «Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість», у розділі ІІ «Податковий кредит» передбачено заповнення графи 2 «Постачальник (індивідуальний податковий номер)».
Відповідно із пп. 7.2.6 Закону України «Про податок на додану вартість» (далі — Закон) встановлено, що підставою для нарахування податкового кредиту без отримання податкової накладної є також касові чеки, які містять суму за поставлені товари (послуги) і загальну суму нарахованого податку (без визначення податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума поставлених товарів (послуг) не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку на додану вартість).
Враховуючи те, що у розділі II «Податковий кредит» додатку 5 відображаються операції з придбання товарів та послуг з ПДВ (як ті, що надають право формування податкового кредиту, так і ті, які не надають такого права), то в розділі «Операції з придбання з ПДВ, які надають право формування податкового кредиту» обсяг придбання та сума ПДВ по касових чеках (без визначення податкового номера постачальника) відображаються у відповідних колонках загальною сумою із зазначенням у колонці 2 «Індивідуальний податковий номер постачальника» умовного індивідуального податкового номера «100000000000».
Умовний індивідуальний податковий номер «200000000000» використовується для відображення в розділі «Операції з придбання з ПДВ, які не надають право формування податкового кредиту» імпорту товарів та отримання від нерезидента на митній території України послуг, які не призначаються для їх використання у господарській діяльності, або з метою їх використання для поставки послуг за межами митної території України, місце поставки яких визначається відповідно до п. 6.5 Закону.
Служба 007
|