Корректировка обязательств по НДС при частичном возврате и зачете предоплаты в счет другой поставки

15:02:2013 г.

Запитання: Чи виникають податкові зобов`язання з ПДВ у постачальника товарів, якщо покупець повернув частину товару, а кошти, отримані за товар, залишаються у продавця та будуть зараховані ним в рахунок оплати за іншою поставкою товарів?

Відповідно до п.192.1 ст.192 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, із змінами та доповненнями, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.
Отже, в день повернення товару постачальник повинен виписати розрахунок коригування.
Відповідно до п.19 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 №1379, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за №1333/20071, оригінал розрахунку коригування надається покупцю товарів/послуг. Копія залишається у продавця.
Тобто, в день повернення товару на підставі розрахунку коригування постачальник має право відкоригувати суму податкового зобов’язання, а покупець повинен відкоригувати суму податкового кредиту.
Якщо на дату повернення товарів сума оплати за них зараховується в рахунок оплати іншого товару, тобто ці кошти набувають статусу передоплати за інший товар, то постачальник на таку дату повинен виписати окрему податкову накладну на інші товари та відповідно нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ.

Ірина Воротинцева,
головний державний податковий інспектор відділу
взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю
ДПС у Херсонській області

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить