Адмінштрафи за податкові порушення суттєво зростуть: Кабмін погодив Законопроєкт

18:11:2021 г.

Кабмін погодив Законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення порядку подання податкової звітності».

Законопроєкт пропонує збільшення розмірів адмінштрафів за порушення порядку ведення податкового обліку, подання податкової звітності, надання аудиторських звітів. Внести зміни пропонується до статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За відсутність податкового обліку, порушення порядку подання податкової звітності (крім порушень порядку подання звітності з ЄСВ, ПДФО та ЗС), порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання податкової звітності, пропонується штрафувати у розмірі від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі — НМДГ) (1700 грн. – 2550 грн.). На сьогодні за ці порушення діє адмінштраф від 85 до 170 грн.

За повторне порушення протягом року штрафуватимуть у розмірі від 150 до 250 НМДГ (2550 грн. — 4250 грн.). Зараз за повторне порушення штрафують у розмірі від 170 грн. до 255 грн. При цьому справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням порядку ведення податкового обліку, розглядатимуть податкові органи, а не суди, як зараз. Неподання або несвоєчасне подання об'єднаної звітності з ЄСВ, ПДФО та ЗС, як і раніше, неподання звітності з ПДФО загрожує адмінштрафом для посадових осіб підприємств, установ та організацій, а також для громадян-суб'єктів підприємницької діяльності або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, у розмірі від 2 до 3 НМДГ (від 17 до 51 грн.). За повторного протягом року залучення — від 51 до 85 грн. У такому ж розмірі адмінштраф накладається за неутримання чи неперерахування до бюджету сум ПДФО при виплаті фізособі доходів. Але рішення у справі тут ухвалюють суди, порушнику доведеться сплатити ще судовий збір.

За порушення порядку нарахування ЄСВ, як і зараз, накладатимуться адмінштраф на посадових осіб підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, ФОП або особа, яка забезпечує себе роботою самостійно, від 30 до 40 НМДГ (510 грн. — 680 грн.).

Цей законопроєкт набуде чинності з дня, що настає після дня його опублікування.

Карантин не звільняє від сплати адміністративних штрафів.