Чи необхідно ФОП подавати Декларацію з рентної плати за водокористування у 2018 році?

23:04:2018 г.

Чи необхідно фізичним особам-підприємцям, які є власниками перукарень, кафе, мийок автомобілів подавати Декларацію з рентної плати за водокористування у 2018 році? Чи лише тим, що мають свердловини?

Відповідно до п. 110 Закону України від 21 грудня 2016 року № 1797-VII «Про внесення змін до «Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» з 1 січня 2018 року до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу внесено зміни в частині визначення кола платників рентної плати за спеціальне використання води, а саме:

  • обов’язок платника з рентної плати покладено на суб’єктів господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів.

Згідно з частинами другою та третьою ст. 42 Водного кодексу від 06 червня 1995 року N 213/95-ВР, із змінами та доповненнями, водокористувачі можуть бути первинними і вторинними.

Первинні водокористувачі – це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.

Спеціальним водокористуванням є забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів (ст. 48 Водного кодексу).

Таким чином, з 1 січня 2018 року вторинні водокористувачі не є платниками рентної плати за спеціальне використання води. Вторинні водокористувачі, які отримують воду згідно з договором на поставку води, та були платниками рентної плати за спеціальне використання води, востаннє визначають податкові зобов’язання за IV квартал 2017 року та подають декларації разом з Додатком (ами) 5 наростаючим підсумком з початку року за 2017 рік.

За наступні податкові періоди вторинні водокористувачі не подають декларації разом з Додатком 5. При цьому заява про виключення з переліку платників рентної плати за спеціальне використання води до контролюючих органів не подається.

ГУ ДФС у Львівській області

 

 
 
 

Rambler's Top100