Чи потрібно діючому ФОП на 3 групі зі ставкою 5 % переходити на ставку 2 % з 01.04.2022 ?

24:03:2022 г.

Фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо відповідає вимогам, встановленим главою I Розділу XIV Податкового кодексу України (далі – Кодекс) (пункт 291.3 статті 291), та реєструється платником єдиного податку у визначеному порядку.

Відповідно до абзацу першого підпункту 9.2 пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ Кодексу передбачено, що тимчасово з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, платниками єдиного податку 3 групи можуть бути ФОП та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 10 мільярдів гривень. Відсоткова ставка єдиного податку для платників єдиного податку 3 групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ Кодексу, встановлюється у розмірі 2% доходу. 

Для цього потрібно подати Заяву до органу ДПС до 31 березня 2022 року. Докладніше в статті.

Отже, для платників податків обрання спрощеної системи оподаткування з особливостями справляння єдиного податку заставкою 2 відсотки є правом, а не обов’язком. Підприємці, які здійснюють діяльність на третій групі з обраною ставкою 5 відсотківбез змін можуть далі продовжувати працювати за обраною ставкою.

ГУ ДПС у Львівській області