Електронні сервіси ДПС для громадян

10:11:2020 г.

«Впровадження дистанційного спілкування шляхом надання громадянам сервісів та адміністративних послуг в режимі онлайн - це вимоги сьогодення, яким державна податкова служба приділяє першочергову увагу», - повідомив заступник начальника Головного управління ДПС в Одеській області Анатолій Бондаренко.

Одним із таких сервісів є Електронний кабінет, який створено для забезпечення реалізації платниками податків своїх прав та обов’язків, визначених Податковим кодексом України, в електронному вигляді.

Як зазначив Анатолій Бондаренко, через відкриту частину Електронного кабінету (загальнодоступна) користувачі отримують доступ до інформації з публічних реєстрів. Крім того, громадяни та платники податків можуть ознайомитися з податковим календарем, роздрукувати бланки податкової звітності, заповнити декларацію про майновий стан і доходи, переглянути адреси та телефони Центрів обслуговування.

Більш широкий спектр послуг громадяни можуть отримати у приватній частині Електронного кабінету (особистий кабінет) – перегляд персоніфікованого податкового календаря, облікових даних платника, листування з органами ДПС, подання заяв, запитів для отримання інформації тощо.

Робота у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису, що сертифікований у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, зокрема, безкоштовно в АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДПС (http://acskidd.gov.ua/).

Детальніше у відеоінструкції користувача Електронного кабінету за посианням:

https://od.tax.gov.ua/media-ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiali/6838.html .

ГУ ДПС в Одеській області