Гаряча лінія: «Податок на нерухоме майно-2020»

31:07:2020 г.

Щоб дізнатись, за яких умов фізичні особи сплачують податок на нерухомість, та не пропустити важливу для Вас інформацію, радимо переглянути добірку відповідей фахівців ГУ ДПС у Запорізькій області для телефонної «гарячої лінії».

Які громадяни повинні сплачувати податок на нерухомість?

Податок на нерухоме майно сплачують фізичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та нежитлової нерухомості. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Якщо об'єкт нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох фізичних осіб, то податок сплачує кожна з цих осіб за належну їй частку.

Якщо об'єкт нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, то податок сплачує одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.

Податок на житлову нерухомість сплачують фізичні особи – власники житлової нерухомості, якщо площа житла, що перебуває в їхній власності, перевищує встановлений ліміт – пільгову площу (незалежно від кількості об’єктів).

Яким чином визначається податок?

Податок з об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється податковим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника, на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а також на підставі оригіналів відповідних документів платника податків.

ГУ ДПС У Запорізькій області