Якщо ФОП декларацію про майновий стан та доходи за період до 01.01.2022 подавав, а Звіт щодо сум нарахованого ЄСВ за формою Д5 (річна) не подавав: як виправити

04:08:2022 г.

Якщо фізичною особою - підприємцем податкову декларацію про майновий стан та доходи, за період до 01.01.2022 з позначкою «Звітна» подано, а Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску за формою Д5 (річна) не подавався, то вона подає податкову декларацію з типом «Уточнююча» з Додатком ЄСВ 1 з типом «Уточнююча». Про це повідомляють в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Нагадаємо, відповідно до абзацу першого п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (абзац перший п. 50.1 ст. 50 ПКУ).

Форма податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859.

Пунктом 2 розд. II Інструкції визначено, що додаток ЄСВ 1 «Розрахунок сум нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» до податкової декларації, який подається та заповнюється фізичними особами - підприємцями відповідно до п. 177.11 ст. 177 ПКУ, та які є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями, є складовою частиною податкової декларації і без неї не є дійсним.

ГУ ДПС в Івано-Франківській області