Кабміном планується оновлення переліку товарів, що не підлягають поверненню

30:09:2021 г.

Кабмін планує оновлення Переліку товарів, які не підлягають поверненню покупцями в разі, якщо не виявлені істотні недоліки. На сайті Мінекономіки викладено проєкт постанови «Про внесення змін у додаток 3 до постанови Кабінету міністрів України від 19 березня 1994 р. № 172»

Розглянемо зміни, що заплановано.

Мається на увазі додаток 3, яким визначено Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню) покупцями продавцю.

Перелік був сформований понад двадцять років тому, тому наразі виникла потреба у змінах. Кабмін вважає, що цей список дещо застарів.

Вдосконалювати перелік пропонують через:

• групування аналогічних за властивостями товарів в одну позицію;

• приведення назв товарів у відповідність до норм законодавства.

Актуалізація переліку відбуватиметься шляхом:

• доповнення новими групами товарів, які не підлягають обміну та створюють суб’єкту господарювання додаткове фінансове навантаження у разі повернення таких товарів;

• визначення груп товарів, що підлягають обміну (поверненню), у разі, якщо такі товари упаковані в герметичну (вакуумну) упаковку, що забезпечує можливість встановити, що товар не був у вживанні.

Згідно з оновленою редакцією переліку не підлягатимуть поверненню такі товари:

1. Харчові продукти

2. Лікарські засоби

3. Ветеринарні препарати

4. Засоби особистої гігієни (зубні щітки, бритви для гоління та леза до них, помазки для гоління, розчіски, гребенці та щітки масажні, перуки)*

6. Білизна спідня (бюстгальтери, труси, корсети, нічні сорочки, комбінації та спідниці спідні, пеньюари, підтяжки, підв’язки, майки, кальсони, купальні костюми)

7. Білизна постільна*

8. Парфуми та косметичні засоби*

9. Іграшки (м’які, гумові надувні)

10. Мундштуки (музичні), інструменти духові, сурдини та тростини (для інструментів духових), скрипічні підборіддя, гармоніки губні

11. Рукавички, вироби панчішно-шкарпеткові

12. Тканини, тюль, мереживо, стрічки, килими, килимові покриви та інші метражні вироби

13. Лінійний та листковий металопрокат, трубна продукція, пиломатеріали, погонажні (плінтус, лиштва тощо), плитні матеріали (деревноволокнисті та деревностружкові плити, фанера) і скло, нарізані або розкроєні під розмір, визначений покупцем (замовником)

14. Носії аудіо-, відео-інформації*

15. Друковані видання*

16. Товари для немовлят (пелюшки, соски, пляшечки для годування тощо)

17. Набори та інструменти манікюрні чи педикюрні*

18. Ювелірні вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння

19. Мийні засоби, пестициди, агрохімікати*

20. Тварини та рослини

21. Кормові матеріали, насіння, садивний матеріал*

22. Тютюн, тютюнові вироби, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, мундштуки на сигари й сигарети та їхні частини, тощо

23. Хімічні джерела струму (окрім перезаряджувальних вторинних елементів (акумуляторів))*

24. Навушники*

Товари з позначкою «*», мають бути упаковані в герметичну (вакуумну) упаковку, що забезпечує можливість продавцю встановити, що товар не був у вживанні, і споживач матиме право повернути.

Споживачеві це надасть додаткове право на повернення товару, що не був у вживанні, а суб’єкт господарювання буде впевнений у тому, що такий товар буде реалізовано.