Как налоговики будут выбирать плательщиков для проверки

06:03:2017 г.

Щодо застосування норм податкового законодавства в частині проведення планових документальних перевірок 

Статтями 6 та 19 Конституції України передбачено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією в межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діють у межах повноважень та спосіб, визначені Конституцією та законами України.  

Відповідно до статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон) запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Згідно зі статтею 1 Закону публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Статтею 20 Закону України «Про інформацію» визначено, що за порядком доступу інформація поділяється на відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом. Будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом.  

Згідно зі статтею 6 Закону до публічної інформації з обмеженим доступом відноситься конфіденційна інформація, таємна та службова інформація.

Статтею 9 Закону визначено, що до службової інформації може належати інформація, що міститься в документах суб’єктів владних повноважень, які становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію, доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов’язані з розробкою напряму діяльності установи або здійсненням контрольних, наглядових функцій органами державної влади, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішень.  

Слід зауважити, що Законом України від 21 грудня 2016 року №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон № 1797) внесено зміни до пункту 77.1 статті 77 Кодексу, які набрали чинності з 01.01.2017 року.  

Відповідно до пункту 77.1 статті 77 Податкового кодексу України (зі змінами), внесеними Законом № 1797, план-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.  

Таким чином, формування річного плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків буде здійснюватись у поточному році на 2018 рік.  

Щодо плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на І квартал 2017 року, який було сформовано відповідно до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 №524 (зі змінами), зареєстрованим у Мін’юсті України 24.06.2015 за №751/27196, то він є відомостями з грифом «ДСК» відповідно до Переліку відомостей, які містять службову інформацію в органах ДФС, затвердженого наказом ДФС від 28.08.2014 № 88 (зі змінами). Зазначений наказ ДФС розміщено на офіційному веб - порталі ДФС в розділі «Публічна інформація».  

Відповідно до п.п.77.4 п.77 Податкового кодексу України 03.02.2017 на адресу підприємства направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення перевірки.  

Також повідомляємо, що відповідно Податкового кодексу України  рішення про проведення документальної планової перевірки приймається керівником (його заступником) контролюючого органу (зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися), яке оформлюється наказом.

Направлення на проведення документальної планової перевірки (зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку) підписується керівником (заступником керівника) органу державної фіскальної служби, який видав наказ про ії проведення, та скріплюється гербовою печаткою цього органу.  

Згідно п.81.1 Податкового кодексу України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:  

  • направлення на проведення такої перевірки;  
  • копії наказу про проведення перевірки;  
  • службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.  
ГУ ДФС у Дніпропетровській області