Комітет ВРУ почав розгляд урядового пакету змін до податкового законодавства

18:11:2016 г.
16 листопада 2016 р. Комітет з питань податкової та митної політики розпочав розгляд трьох законопроектів, поданих Кабінетом Міністрів України до парламенту: проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)» (реєстр. № 5368), проект Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем і засобів їх забезпечення)» (реєстр. № 5369), проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (реєстр. № 5132).

За словами присутнього на засіданні Міністра фінансів Олександра Данилюка, законопроекти № 5368 і № 5369 спрямовано на покращення адміністрування податків і зборів та усунення корупційних бар’єрів у відносинах між представниками фіскальної служби і платниками податків, тоді як у законопроекті № 5132 передбачено збільшення надходжень до бюджету, за рахунок підвищення ставок деяких податків (акцизний податок, екологічний податок та рентні платежі), також переглянуто розміри штрафів, ставки місцевих податків і зборів з тим, щоб при підвищенні мінімальної зарплати до 3200 грн. уникнути додаткового податкового навантаження.

У ході дискусії народні депутати висловили низку зауважень до урядових ініціатив, зокрема щодо:

  • запропонованого механізму призупинення реєстрації податкових накладних в СЕА ПДВ на основі системи ризиків, яку розроблятиме Міністерство фінансів;
  • необхідності пояснювати потребу в наданні індивідуальної податкової консультації при зверненні до податкового органу;
  • доцільності збереження нинішнього навантаження на підприємців другої групи, оскільки ставки єдиного податку залишаються прив’язаними до мінімальної зарплати, а не до прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • необґрунтованості підвищення адвалорної ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 3%, адже це не впливає на надходження до бюджету;
  • подання у комплексі з розділом про ліквідацію податкової міліції законопроекту про створення нового органу з розслідування економічних злочинів, щоб процес демілітаризації фіскальної служби не розтягнувся надовго.

За повідомленням Міністра фінансів, законопроект про створення нового органу на заміну податковій міліції на сьогодні не погоджено тільки з єдиною структурою — Міністерством юстиції, тож найближчим часом документ винесуть на затвердження урядом.

Щодо решти питань, то над ними працюватимуть у Комітеті впродовж наступних двох тижнів, які не є пленарними. «Зміни достатньо концептуальні, тому щодня їх розбиратимемо детально, аби прийняти виважені рішення з усіх законопроектів до їх голосування в сесійній залі. Проміжок між першим і другим читанням може бути дуже незначний, тому для уникнення помилок всі пропозиції депутатів, аргументи «за» і «проти» має бути враховано», — зауважила голова Комітету Ніна Южаніна.

В. о. заступника голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан поінформував членів Комітету про хід реформування органів відомства, що здійснюють митний контроль. За його даними, за січень—жовтень 2016 р. індикативні показники з надходжень від митниць виконано на 107%, а через систему «єдине вікно» оформлено вже 24892 декларацій.

Комітет Верховної Ради України  з питань податкової та митної політики

 
 
 

Rambler's Top100