Кто является плательщиками сбора за воду во втором полугодии

24:09:2012 г.

Необходимо ли подавать налоговую декларацию сбора за специальное использование воды за три квартала 2012 года и 2012 год субъектам хозяйствования, которые в первом полугодии являлись плательщиками или относились к плательщикам указанного сбора?

Законом України від 24 травня 2012 року №4834-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм», який набрав чинності з 1 липня 2012 року, внесено зміни до ст. 323 ПКУ.
Згідно з п. 323.1 ст. 323 ПКУ платниками збору є водокористувачі — суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їхні філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи — підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.
Відповідно до п. 323.2 ст. 232 ПКУ не є платниками збору водокористувачі, які використовують воду тільки для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які перебувають на цій території у той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їхнього житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення тільки власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб ― підприємців та платників єдиного податку.

ДПС у Львівській області