Мін’юст запустив реєстр боржників зі сплати аліментів

06:02:2018 г.

6 лютого починає діяти розроблений Мін’юстом закон №7277, який значно посилює відповідальність злісних неплатників аліментів, котрі мають заборгованість більше 6 місяців. Паралельно Мін’юст запускає реєстр боржників аліментів, який буде доступний кожному. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, уникнути потрапляння до цієї #ДошкиГаньби не зможуть ні високопосадовці, ні багатії, які роками ухилялися від сплати аліментів, ні боржники будь-якого віку та професії по всій країні, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці.

«Відтепер ця інформація є в загальному доступі за посиланням https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors. Реєстр вже нараховує інформацію про більше ніж 75 000 боржників. Сподіваюся, такий крок стане ефективним засобом тиску на неплатників», - наголосив Павло Петренко.
Він переконаний: не сплачуючи аліменти, один з батьків фактично вчиняє економічне насильство над дитиною, позбавляючи її права на повноцінний розвиток.

Зокрема, Закон спрощує порядок встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України. Боржника позбавляють права вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за межі України. Так само запроваджується тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання.

«Водночас ми вводимо новий засіб впливу на боржників – до 240 годин суспільно корисних робіт, оплата за які піде на погашення боргу перед дитиною безпосередньо», - додав Міністр юстиції.

Він звернув окрему увагу на те, що такі жорсткі методи впливу застосовуватимуться лише до злісних неплатників аліментів – борг яких перевищує суму сплати за 6 місяців. При цьому Закон передбачає негайне скасування обмежень одразу після повного погашення заборгованості.

Міністр юстиції також звернув увагу на додаткових ініціативах законодавчого посилення захисту прав жінок та дітей, для боротьби з домашнім насильством в тому числі.

Зокрема, буде вирішено питання встановлення відповідальності за розголошення відомостей про домашнє насильство особами, яким вони стали відомі у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків.

Народний депутат України Ірина Луценко у свою чергу наголосила: окрім законодавства, яке посилює відповідальність за несплату аліментів, були проголосовані та підписані президентом закони №2227-19 та №2229-19, які роблять нульовою толерантність суспільства до домашнього насильства, а також піднімають до рангу державних гарантій захист жертв домашнього насильства, роботу з кривдниками.

«Вони передбачають надання комплексної допомоги жертвам домашнього насильства. Буде створена цілодобова «гаряча лінія», куди може звернутися жертва чи свідок насильства і отримати всебічну консультацію. Працюватимуть притулки, надаватиметься безоплатна соціальна, психологічна, юридична допомога», - сказала вона.                                                                                                

Ірина Луценко поінформувала присутніх, що нове законодавство також забезпечує криміналізацію домашнього насильства і обов’язкову корекційну роботу з кривдником. Жоден зафіксований прояв домашнього насильства не залишається безкарним.

Серед інших новацій – розширення кола осіб, насильство між якими кваліфікується як домашнє, заборона кривднику певний час знаходитись поруч з жертвою. Законодавчі зміни передбачають, що дитина – свідок насильства – вважатиметься жертвою, а захист інтересів дітей стає пріоритетом.


Мін’юст