Мінцифри впровадить електронні лікарняні

22:10:2020 г.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров: "Мінцифри впровадить електронні лікарняні".

Мінцифри разом із МОЗ та НСЗУ повністю змінить процеси з отримання лікарняних. Цифровізація медичної сфери – один з основних пріоритетів Мінцифри. Про це сьогодні на спільному брифінгу з МОЗ розказав Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. «Електронні лікарняні – революція для системи охорони здоров'я України. Це значно спростить процедуру отримання лікарняного та відповідних виплат. А також дозволить побороти мільярдну корупцію. Протягом кількох наступних місяців ми вже запустимо цю послугу", – повідомив Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Електронні лікарняні – важливий прорив у сфері цифрової трансформації медицини. Раніше потрібно було відкривати та закривати лікарняний особисто. Це — додатковий час, черги, поїздки, контакти з іншими людьми та не завжди прозорі схеми. Це також матиме величезний антикорупційний ефект для нашої країни. Економія може сягнути до 5 млрд грн на рік. Наприклад, за 9 місяців 2020 року держава вже витратила близько 11 млрд грн на компенсації по лікарняним та листкам непрацездатності.

Лікар зможе вносити дані громадян онлайн. Ці дані автоматично відправлятимуться до інших відомств для відшкодування. Дані будуть підписані електронним підписом, що гарантуватиме достовірність і обґрунтованість виплати. Крім того, усі медичні довідки скоро будуть замінені на електронний медичний висновок Це відповідний запис у Реєстрі системи eHealth.

Міністерство цифрової трансформації України, сторінка Facebook