Может ли Пенсионный фонд участвовать в налоговых проверках?

24:05:2018 г.

Чи мають право працівники Пенсійного фонду брати участь у планових перевірках, які проводяться органами ДФС з питань ЄСВ?

Відповідно до частини першої ст. 13 прим. 1 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право, зокрема:

  • брати участь у планових перевірках, які проводяться органами доходів і зборів, для перевірки достовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру, та у випадках, передбачених законом, проводити позапланові перевірки бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів страхувальників щодо достовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб або для призначення пенсій, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають під час таких перевірок (п. 2 частини першої ст. 13 прим. 1 Закону № 2464);
  • у разі виявлення за результатами перевірки поданих страхувальником недостовірних відомостей про застрахованих осіб видавати приписи щодо усунення цих порушень, у разі їх невиконання у місячний строк – вносити відповідні зміни до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру (п. 4 частини першої ст. 13 прим. 1 Закону № 2464);
  • притягувати до адміністративної відповідальності осіб, винних у порушеннях, пов’язаних з поданням недостовірних відомостей, що використовуються у реєстрі застрахованих осіб (п. 5 частини першої ст. 13 прим. 1 Закону № 2464);
  • у разі виявлення за результатами аналізу даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру недостовірних відомостей про застрахованих осіб вимагати від платників єдиного внеску інформацію про ці відомості та усунення порушень (п. 5 прим. 1 частини першої ст. 13 прим. 1 Закону № 2464). 
ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 301.10)
 
 
 
 

Rambler's Top100