Может ли предприниматель использовать свой электронный ключ как физлицо

28:11:2016 г.

Чи може ФОП, яка отримала посилені сертифікати відкритих ключів для  подання звітності в електронному вигляді, скористатись цими ключами для подання звітності як ФО? 

Відповідь: Відповідно до статті 1 Закону України від 22 травня 2003 року № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» електронний підпис - це дані в електронній формі, які додаються до інших електронних даних або логічно з ними пов’язані та призначені для ідентифікації підписувача цих даних.

Сертифікат відкритого ключа (далі - сертифікат ключа) - документ, виданий центром сертифікації ключів, який засвідчує чинність і належність відкритого ключа підписувачу.
Під час реєстрації для отримання сертифіката ключа заявник (фізична особа-підприємець) надає такі документи: 

  • заповнена та підписана заява на реєстрацію встановленого зразку та дозвіл на використання персональних даних підписувача для реєстрації підписувача у реєстрі підписувачів АЦСК ІДД ДФС та формування посиленого сертифікату відкритого ключа; 
  • паспорт або копію паспорту заявника (копії 1-4 сторінок), засвідчену власноручним підписом власника;
  • копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО). 

При ідентифікації фізичної особи, зокрема з’ясовують:

  • прізвище, ім’я та по батькові; 
  • дату народження; 
  • серію і номер паспорта (або іншого документа, який засвідчує особу), дату видачі та орган, що його видав. 

Отже, ідентифікація фізичної особи стосується конкретно визначеної особи (прізвище, ім’я та по батькові; дата народження; серія і номер паспорта). Тому фізична особа -підприємець, яка отримала посилені сертифікати відкритих ключів, може скористатись цими ключами для подання звітності в електронному вигляді, зокрема податкової декларації про майновий стан і доходи, як фізична особа. 

ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100