Можна проводити перевірку з питань, не зазначених у запиті: позиція ДФС

12:10:2017 г.

Податковий кодекс України (ПК) прямо не забороняє проводити перевірки з питань, безпосередньо не зазначених у запиті (як, наприклад, у разі проведення перевірки на підставі, передбаченій пп. 78.1.19 ПК).

Так відповіли фахівці ДФС (лист від 03.10.2017 р. № 2111/6/99-99-14-03-03-15/ІПК), розглядаючи запит щодо правомірності: 

  • проведення документальної позапланової перевірки на підставі підпункту 78.1.4 ПК у ситуації, коли письмовий запит органу контролю про подання платником податків інформації не містить інформації про виявлену недостовірність даних за всіма чи частиною таких податків;
  • вимоги під час проведення такої перевірки надати документи чи їх копії та інформацію, що стосується інших податків, щодо яких у письмовому запиті немає інформації про встановлення недостовірності даних у деклараціях.

Пояснення та документальні підтвердження, що надає платник податків на запит, зі слів фіскалів, можуть також містити інформацію, яка свідчитиме про недостовірність даних, зазначених у інших деклараціях з цього податку або з інших податків.

Аналогічна позиція податківців і щодо документальних позапланових перевірок, які проводять на підставі підпункту 78.1.1 ПК щодо операцій платника податків і третіх осіб, не зазначених у такому запиті, але яких стосується операція, зазначена в запиті.

Головбух24

 
 
 

Rambler's Top100