Налогообложение доходов физлиц по гражданско-правовым договорам

01:04:2011 г.
Який порядок оподаткування доходів фізичної особи, одержаних за договорами цивільно-правового характеру?

Відповідь: Відповідно до пп. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включаються суми винагороди та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору. Згідно із п. 167.1 ст. 167 ПКУ оподаткування доходів, одержаних (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 – 167.4 цієї статті), у тому числі, але не виключно у формі винагород та інших виплат, які виплачуються (надаються) платнику за цивільно-правовими договорами здійснюється за ставкою 15% бази оподаткування. У разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17% суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою, визначеною в абзаці першому цього пункту. Крім того, доходи фізичних осіб, одержувані за договорами цивільно-правового характеру, повинні оподатковуватися податковим агентом при їх нарахуванні без виключення з нарахованої суми відрахувань до фондів, які передбачені п. 164.6 ст. 164 ПКУ, та податкової соціальної пільги.

СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП