Налоговая амнистия — через «уточненку» и заявление

22:01:2015 г.

ДФС України наказом від 17 січня 2015 року №13 затвердила Методичні рекомендації щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу. Так, ними визначено порядок дій контролюючих органів при виконанні положень підрозділу 92 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Методичні рекомендації не встановлюють нових норм права, а носять виключно рекомендаційний та роз’яснювальний характер щодо єдиного розуміння застосування процедури податкового компромісу.

Податковий компроміс — це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 ПКУ.

Щоб скористатися умовами амністії, слід подати уточнюючий розрахунок, який затверджує Міністерство фінансів України. При цьому в обов’язковому порядку до нього подається перелік (опис), господарських операцій, щодо яких здійснено уточнення показників за деклараціями. До затвердження форми уточнюючого розрахунку платник має право подати за діючою на час подання формою як окремий документ із Заявою про компроміс.

Заява подається у довільній формі, в якій зазначається про подання уточнюючого розрахунку для застосування до нього процедури досягнення податкового компромісу.

Нагадаємо, податкову амністію передбачено Законом України від 25.12.2014 р. № 63-VIII.

ГУ ГФС в Тернопольской области