Налоговики об исправлении отчетности по ЕСВ и НДФЛ за прошлые годы

13:10:2015 г.

Головне

  • 1) Подання податковим агентом уточнюючого податкового розрахунку за ф. N 1ДФ за періоди, за якими минув строк позовної давності (1095 днів), ПКУ не передбачено.
  • 2)  Працедавець має право подати до відповідного територіального органу ДФС необхідні скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застрахованих осіб та одночасно початкові документи із зазначеними вірними відомостями разом з пояснювальною запискою щодо їх зміни. Обмежень щодо періодів, за які працедавець має право подати уточнюючий звіт щодо сум нарахованого ЄСВ з метою виправлення самостійно виявлених недостовірних відомостей, чинним законодавством не передбачено.

МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС — ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС З ОБСЛУГОВУВАННЯ ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ

ЛИСТ від 30.09.2015 р. N 22474/10/28-10-06-11

МГУ ДФС Центральний офіс з ОВП розглянуло лист щодо коригування звітності по єдиному внеску та з податку на доходи фізичних осіб, за період 2010 2012 роки та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.

Щодо подання уточнюючого податкового розрахунку за ф. 1ДФ за звітні періоди 2010 2012 років.

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року N 2755-VI із змінами та доповненнями (далі ПКУ) у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ст. 102 ПКУ, має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку (п. 102.1. ст. 102 ПКУ).

У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Отже, подання податковим агентом уточнюючого податкового розрахунку за ф. N 1ДФ за періоди, за якими минув строк позовної давності (1095 днів), ПКУ не передбачено.

Стосовно питання подання уточнюючого звіту щодо сум нарахованого ЄВ.

Відповідно до п. 1 частини 2 ст. 6 Закону України від 08.07.2010 N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" зі змінами та доповненнями (далі Закон N 2464) платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі ЄВ) зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄВ.

Виправлення страхувальником помилок у звіті по ЄВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачено розділом V Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдииного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. N 435, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 року за N 460/26905 (далі Порядок N 435).

Пунктом 2 розд. V Порядку N 435 визначено, що у разі виявлення страхувальником у Звіті після закінчення звітного періоду помилки в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, подаються скасовуючі документи, тобто страхувальник повинен сформувати та подати Звіт за попередній період, який містить: перелік таблиць Звіту, відповідну таблицю зі статусом "скасовуюча" з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб та відповідну таблицю зі статусом "початкова" із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 додатка 4 до цього Порядку повинна містити дані по кожній застрахованій особі окремо.

Враховуючи зазначене вище, роботодавець має право подати до відповідного територіального органу ДФС необхідні скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застрахованих осіб та одночасно початкові документи із зазначеними вірними відомостями разом з пояснювальною запискою щодо їх зміни.

Обмежень щодо періодів, за які роботодавець має право подати уточнюючий звіт щодо сум нарахованого ЄВ з метою виправлення самостійно виявлених недостовірних відомостей, чинним законодавством не передбачено.