Наступна спроба ВР розглянути законопроєкт про касові апарати для "спрощенців"

16:11:2020 г.

Як повідомляє УНІАН, Верховна Рада не змогла ухвалити 4 листопада цей законопроєкт,

Парламент цього тижня ще раз розгляне законопроєкт, яким пропонується відстрочити використання касових апаратів підприємцями на спрощеній системі оподаткування до 1 січня 2022 року.

Про це на сьогоднішньому засіданні Погоджувальної ради парламенту заявила заступник голови Верховної ради Олена Кондратюк.

"Я пропоную розглянути на цьому тижні законопроєкт № 4313, яким ми йдемо назустріч ФОПам. Цей законопроєкт відправили на повторне перше читання. Я дуже сподіваюся, що сьогодні в комітеті він буде розглянутий, Я даю доручення голові Комітету якомога швидше його розглянути", - сказала вона.

Хронологія подій

Впровадження в Україні програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО) має відбуватися у три етапи. Перший етап стартував 1 серпня, і він передбачав добровільне встановлення додатка РРО бізнесом у 2020 році.

Другий етап має розпочатися 1 січня 2021 року, коли сфера використання PPO буде розширена на критичні, так звані ризиковані сфери бізнесу. Це стосується тільки текстильних товарів, вживаних товарів, готельного, ресторанного бізнесу, торгівлі через Інтернет. Це сфери бізнесу, які несуть найбільші ризики приховування операцій.

Третій етап з 1 квітня 2021 року передбачає впровадження РРО для всіх фізосіб-підприємців другої та третьої групи.

Обіцяний законопроєкт

3 листопада 2020 року голова парламенту Дмитро Разумков заявив про те, що Верховна Рада має намір розглянути як невідкладний проект закону про відстрочення використання касових апаратів підприємцями на спрощеній системі оподаткування на рік - до 1 січня 2022 року.

4 листопада 2020 року стало відомо про те, що законопроєкт про відстрочку касових апаратів зареєстрований у парламенті.

Того ж дня, 4 листопада 2020 року Рада провалила голосування за закон про відстрочку касових апаратів.

Дмитро Шварц, УНІАН