НБУ скасував реєстрацію “WebMoney.UA”

30:05:2018 г.

Національний банк України скасував реєстрацію внутрішньодержавної системи розрахунків “WebMoney.UA”. 

Відповідне рішення прийнято у зв’язку із застосуванням персональних спеціальних обмежувальних заходів (санкцій) до платіжної організації внутрішньодержавної системи розрахунків “WebMoney.UA” (Дочірнього підприємства “Фінансова компанія “ЕлМІ”) згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 02.05.2018 “Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, введеним в дію Указом Президента України від 14.05.2018 № 126/2018.

Окрім скасування реєстрації “WebMoney.UA”, з огляду на застосовані РНБО санкції Національний банк України також ухвалив рішення про: 

  • 1) відкликання (анулювання) ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, виданої ДП “ФУ “ВМ-Фактор”;
  • 2) скасування реєстрації ДП “ФУ “ВМ-Фактор” як учасника платіжних систем;
  • 3) скасування реєстрації учасників внутрішньодержавної системи розрахунків “WebMoney.UA”;
  • 4) скасування реєстрації ТОВ “Пеймастер” як оператора послуг платіжної інфраструктури. 

Про це йдеться у рішенні Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем Національного банку України від 25.05.2018 № 136.

Довідково. Правила внутрішньодержавної системи розрахунків “WebMoney.UA” передбачали розрахунки виключно за фінансові інструменти. За підсумками 2017 року частка “WebMoney.UA” на ринку внутрішньодержавних переказів, здійснених з використанням платіжних систем (крім СЕП та карткових платіжних систем), становила 0,2%, за підсумками першого кварталу 2018 року – 0,08%.

НБУ

 

 
 
 

Rambler's Top100