Отсрочка по уплате пенсионных взносов

14:10:2010 г.

Пенсионный фонд Украины в письме от 14.09.2010 г. № 15912/03-20 указал, что в рамках действующего законодательства он лишен возможности принимать решения относительно отсрочки уплаты пенсионных взносов

Публикуется на языке оригинала

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
ЛИСТ від 14.09.2010 р. № 15912/03-20
Щодо відстрочення сплати пенсійних внесків
<...>

Відносини, що виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон). Виключно цим Законом визначаються платники страхових внесків, порядок їх нарахування, обчислення та сплати страхових внесків.
Статтею 18 Закону встановлено, що страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування є цільовим загальнообов’язковим платежем і підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати страхові внески в установлені строки і в повному обсязі відповідно до частини 2 статті 17 Закону.
Відповідно до статті 20 Закону страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно статті 106 Закону сума страхових внесків, своєчасно не нарахованих та/або не сплачених страхувальниками у встановлені строки, вважаю(є)ться простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою) і стягується з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій, встановлених цією статтею.
Законом не передбачено виключень або пільг щодо нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від фінансової відповідальності.
Враховуючи наведене, в рамках діючого законодавства Пенсійний фонд України позбавлений можливості приймати рішення щодо відстрочення сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду.
 Заступник Голови правління                                                           Є. Максимчук Газета "Консультант частного предпринимателя" №20, 2010 год