Ответственность предпринимателя за уплату ЕСВ не через предпринимательский счет в банке

05:12:2017 г.

Чи застосовується відповідальність до ФОП, які за наявності банківського рахунку сплачують ЄВ шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку?

Відповідно до частини сьомої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами і доповненнями (даної – Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунка.

Згідно з п.п. 2 п. 2 розд. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 із змінами і доповненнями (далі – Інструкція № 449), платники, зазначені, зокрема у п.п. 3 п. 1 розд. II Інструкції № 449 (фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування), які не мають банківського рахунку, сплачують ЄВ шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку.

При цьому, нормами чинного законодавства не передбачено застосування відповідальності до ФОП, які за наявності банківського рахунку сплачують ЄВ шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

 
 
 

Rambler's Top100