Платникам податків – про реєстрацію та застосування програмних РРО

28:10:2020 г.

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що з 1 серпня 2020 року запроваджено систему функціонування програмних РРО (ПРРО), що є першим етапом змін у законодавстві щодо застосування РРО.

З 1 січня 2021 року почнеться другий етап: буде розширено перелік видів діяльності, для яких використання РРО (традиційних або програмних) є обов’язковим та запроваджено механізм кешбек.

З 1 квітня 2021 року – третій етап, коли використання РРО стане обов'язковим для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

Зокрема, інформацію щодо роботи програмних РРО та їх реєстраційної процедури платники податків можуть отримати у Центрах обслуговування платників або за номером телефону (0352) 43-46-42.

Також платники мають можливість ознайомитись з новаціями щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій на офіційному сайті ДПС України в банері «Програмні РРО», в якому розміщено інформацію, пов’язану із запровадженням, реєстрацією та застосуванням ПРРО.

Додатково інформуємо, що інструкції з встановлення та налаштування ПРРО розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланнями

https://tax.gov.ua/.../programniy-reestrator.../ та https://tax.gov.ua/.../program.../fiskalniy-dodatok-prrosto/

Інструкції щодо заповнення реєстраційної форми та повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа розміщено за посиланням

https://tax.gov.ua/.../instruktsii-schodo-zapovnennya-form/

Щоб зареєструвати програмний РРО необхідно подати реєстраційну заяву в електронній формі, скориставшись засобами Електронного кабінету платника, чи через Єдине вікно подання електронної звітності використовуючи будь-яке наявне у платника податків програмне забезпечення, придатне для подання електронного документу до ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку.

ГУ ДПС у Тернопільській області