Подати документи для отримання ідентифікаційного номера можна через Електронний кабінет платника

26:07:2019 г.

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що для отримання реєстраційного номеру облікової картки платника податків фізична особа зобов’язана подати до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації Облікову картку фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР, яка водночас є заявою для реєстрації у Державному реєстрі та пред’явити документ, що посвідчує особу.

Подати таку заяву можна особисто, через законного представника чи уповноважену особу або в електронному вигляді.

Створити та направити до ДФС заяву в електронному вигляді можна скориставшись меню «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету. До запиту обов’язково додаються Повідомлення  про склад та мету збору персональних даних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, права та обов’язки фізичної особи – платника податків (F1314501) та скановані копії необхідних документів.

Також за допомогою Електронного кабінету можна подати облікову картку на своїх дітей - малолітніх осіб (до 14 років). Для цього до заяви необхідно додати скановані копії Свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного із батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).

Підтвердженням подання заяви до ДФС є отримання першої квитанції в електронному вигляді, в якій зафіксовані дата та час подання заяви.

Інформацію про результат розгляду заяви можна переглянути у вкладці «Вхідні/вихідні документи»: повідомлення  про результати обробки  Облікової картки фізичної особи – платника податків - форма №1ДР (F1414601).

Слід зазначити, що отримати документ, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі (ідентифікаційний номер) можна лише особисто за наявності документа, що посвідчує особу або через законного представника чи уповноважену особу за наявності документа, що посвідчує особу такого представника або його копії, а також довіреності, засвідченої в нотаріальному порядку.

Нагадаємо, робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), отримати який можна у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів (надавачі електронних довірчих послуг).