Податківці про доопрацювання РРО та зазначення кодів УКТ ЗЕД у податкових накладних

15:02:2017 г.

У в зв’язку із низкою законодавчих змін відповідно до Закону №1791-VIII користувачі касової техніки та сервісні організації повинні звернути увагу на такі важливі моменти:

  • госпсуб’єкти обов’язково повинні зазначати у розрахункових документах РРО код УКТ ЗЕД при реалізації пального (норма передбачена п. 11 ст. 3 Закону про РРО);
  • суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, обов’язково застосовують РРО (п. 296.10 ПКУ та ст. 9 Закону про РРО). Податківці повідомляють, що наразі ДФС погоджено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій)». Цей проект розроблено Мінекономрозвитку з урахуванням кодів товарної позиції груп товарів згідно з УКТ ЗЕД;
  • суб’єкти господарювання відповідно до пп. і) п. 201.1 ПКУ повинні зазначати у податковій накладній код товару згідно з УКТ ЗЕД, а для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

Отже, представники сервісних організацій, що спеціалізуються на обслуговуванні касової техніки, повинні доопрацювати РРО з тим, щоб суб’єкти господарювання – користувачі РРО могли дотримуватися вимог чинного законодавства.

Зокрема, Технічна комісія з питань ведення Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, (протокол від 30.01.2017 № 41) прийняла рішення рекомендувати ДП «Укрелекон» та Асоціації УкрЕККА довести виробникам РРО офіційну позицію ДФС щодо необхідності забезпечення в найближчий час технічної можливості програмування кодів УКТ ЗЕД та Класифікатора послуг (10 розрядів) перед назвою товарів (послуг) у розрахункових документах та звітах.

ГУ ДФС у Волинській області

 

 
 
 

Rambler's Top100