Працівник виконав доручену йому роботу: чи можна раніше піти з роботи?

29:12:2017 г.

Управління Держпраці у Хмельницькій області наголошує, що виконання норми праці за коротший час не дає права працівнику залишати робоче місце до закінчення робочого часу.

Ще хмельницькі фахівці вказують на низку нюансів.

  • 1. Нормальна тривалість робочого часу відповідно до ст. 50 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) не може перевищувати 40 годин на тиждень.
  • 2. Час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності відповідно до законодавства.
  • 3. Згідно зі ст. 139 КЗпП працівники зобов’язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження роботодавця, додержувати трудової і технологічної дисципліни тощо. Залишення робочого місця до закінчення робочого часу, незалежно від факту дострокового виконання планового завдання, є порушенням трудової дисципліни, яке тягне за собою дисциплінарну відповідальність.
  • 4. Якщо з певних причин працівнику потрібно залишати робоче місце раніше встановленого часу, він може звернутися до роботодавця із проханням щодо встановлення йому неповного робочого часу відповідно до ст. 56 КЗпП.


Газета "Консультант частного предпринимателя" №24, 2017 год
 
 
 

Rambler's Top100