Президент підписав закон, а Кабмін підготував Порядок виплати карантинної допомоги

06:04:2021 г.

Закон України "Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" №1358-IX від 30.03.2021р. підписаний Президентом.

Нагадаємо, що цим законом передбачаються виплати допомоги застрахованим особам, які втрачають частину заробітної плати чи доходу у разі запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. 30 березня 2021 року Верховна Рада ухвалила президентський законопроєкт щодо виплати карантинної допомоги ФОПам та працівникам. Кабмін має прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону.

Міністерство соціальної політики підготувало відповідний проєкт постанови, з текстом якого можна ознайомитися на сайті Федерації профспілок України.

Допомога надаватиметься платникам ЄСВ у регіонах, де запроваджено "червону" зону карантину. Джерела виплат цієї допомоги — за рахунок коштів Державного бюджету України у розмірі 8 тисяч гривень.

Також в обов’язкт Кабміна входить затвердження Переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, що призводять до тимчасової зупинки роботи суб'єктів господарювання, в яких працюють застраховані особи, та фізичних осіб – підприємців. Поки що не відомо, які види діяльності увійдуть до цього переліку.

Хто має право на отримання допомоги:

наймані працівники суб'єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного держреєстру станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги, та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності, який затвердить Кабмін;

ФОП, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного держреєстру станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги, та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності, який затвердить Кабмін.

Виплата допомоги здійснюється на підставі заяви застрахованої особи, поданої нею в електронній формі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (портал та застосунок Дія).

Для того, щоб отримати допомогу, застрахована особа подає заяву протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці "червоної" зони карантину.