Про відповідальність за продаж товарів без застосування РРО

23:01:2018 г.

Технічні можливості сучасних реєстраторів розрахункових операцій (надалі РРО) дозволяють проводити аналіз діяльності торгової точки не виходячи з кабінету, - наголошують в управлінні аудиту ГУ ДФС у Чернігівській області. Сучасні РРО здійснюють передачу даних про реалізацію товарів та послуг до центральної бази даних ДФС України.

З метою забезпечення повноти та достовірності даних про обсяги готівкового продажу, фіскальною службою  здійснюється аналіз отриманих даних. Визначається перелік РРО, які мають незначний місячний виторг. Особливу увагу привертають РРО, через які за місяць реалізується товару на незначні суми.

Такі факти можуть свідчити про проведення  суб’єктами господарювання розрахунків без застосування РРО,  що в кінцевому результаті призводить до зменшення обсягів  оподатковуваних операцій.  Такі  факти  є прямим  порушенням Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі,  громадського  харчування та послуг”.

Окремі суб’єкти господарювання, які придбали ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, декларують такі суми обсягів реалізації  алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які не забезпечують окупність самих ліцензій. І якщо враховувати те, що  певні кошти витрачаються суб’єктом господарювання на забезпечення своєї діяльності, то виникають сумніви щодо повноти відображення доходів.

Тому, Головне управління ДФС у Чернігівській області звертається до керівників суб’єктів господарювання у сфері ресторанного бізнесу та громадського харчування з проханням дотримуватися норм законодавства та попереджає про відповідальність за їх порушення.
Не пробиття чеків при обслуговуванні ваших клієнтів веде до втрат, як бюджету держави, так і місцевого бюджету. Громади  ж області - недоотримають кошти, які вкрай потрібні на розвиток та благоустрій інфраструктури, а також підвищення соціальних стандартів.

Головне управління ДФС у Чернігівській області звертається з проханням до небайдужої громади, вимагати від продавців пробиття чеків через касовий апарат. А при наявності фактів систематичного порушення законодавства щодо проведення розрахункових операцій, просимо письмово повідомляти про це.

ГУ ДФС у Чернігівській області

 

 
 
 

Rambler's Top100