У разі наявності боргу зі сплати ЄСВ, до платника застосовуються відповідні санкції

06:11:2017 г.

За наявною інформацією, основними причинами заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є несплата або несвоєчасна сплата в установлені строки сум збору та/або перерахування коштів  на невірний рахунок, тощо.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку регламентуються Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі – Закон України №2464-VI).

Так, частиною 12 ст. 9 Закону України №2464-VI визначено, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов’язаннями із сплати ЄСВ зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

Платнику, у якого виникла така заборгованість, надсилається вимога про сплату недоїмки. На погашення вказаних у вимозі сум платнику надається десять календарних днів. У разі непогашення узгодженого боргу з єдиного внеску, контролюючі органи надсилають в порядку, встановленому законом, до органів виконавчої служби вимоги про сплату недоїмки.

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ, до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом України №2464-VI.

Крім того, відповідно до вимог частини 11 ст. 9 Закону № 2464,  посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Головне управління ДФС у Київській області

 
 
 

Rambler's Top100