Уплата ЕСВ адвокатом

06:11:2018 г.

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що згідно зі статтею 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464) платниками єдиного внеску є особи, які провадять адвокатську діяльність.

Взяття на облік адвокатів як платників єдиного внеску, органами фіскальної служби здійснюється у день отримання від них заяви за формою № 1-ЄСВ.

Базою нарахування єдиного внеску є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (в 2018 році – 819 грн.06 коп.)

Якщо адвокатом - платником єдиного внеску не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Нагадуємо, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

ГУ ДФС у Харківській області

 

 
 
 

Rambler's Top100