Відповідальність громадян за несвоєчасну сплату ПДФО та військового збору за результатами річного декларування

08:08:2019 г.

Яка настає відповідальність за несвоєчасну сплату податку на доходи фізичних осіб та військового збору за результатами річного декларування?

Якщо громадянин до 1 серпня не сплатив задекларовану ним суму податку на доходи фізичних осіб та військового збору, то крім нарахованих податків доведеться сплатити ще й суми штрафних санкцій та пені.

Податковим кодексом передбачено, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; 
  • при затримці більше 30 календарних днів — у розмірі 20 відсотків (п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу). 

Крім цього, при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, — після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня (п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу).

ГУ ДФС у Рівненській області