В течение какого срока могут наложить админштраф за ЕСВ-ошибки

01:06:2017 г.

Протягом якого терміну контролюючий орган має право накладати адміністративний штраф до страхувальників, у тому числі у разі донарахування ЄВ за результатами самостійного виправлення помилок, допущених у попередніх звітних періодах?

Згідно з частиною першою ст. 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями (далі – КупАП) порушення порядку нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄВ, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених у частині першій ст. 165 прим. 1 КупАП, – тягнуть за собою накладення штрафу від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частиною третьою ст. 165 прим. 1 КупАП встановлено, що несплата або несвоєчасна сплата ЄВ у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Частиною четвертою ст. 165 прим. 1 КупАП визначено, що несплата або несвоєчасна сплата ЄВ у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Дії, передбачені частиною третьою або четвертою ст. 165 прим. 1 КупАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Статтею 38 КУпАП встановлено, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніше ніж через два місяці з дня виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП підвідомчі суду (судді). 

Таким чином, у разі порушення порядку нарахування ЄВ (у тому числі донарахування ЄВ за результатами самостійного виправлення помилок, допущених у попередніх звітних періодах), неподання або несвоєчасне подання (подання за невстановленою формою) звітності з ЄВ, несплата або несвоєчасна сплата ЄВ є підставою для складання протоколу про адмінправопорушення. З огляду на те, що Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено граничний термін подання звіту та граничний термін сплати ЄВ, термін правопорушення обчислюється:

  • у разі донарахування ЄВ за результатами самостійного виправлення помилок, допущених у попередніх звітних періодах, або неподання звітності з ЄВ, або несплати ЄВ – на наступний день граничного строку подання звітності або сплати ЄВ з урахуванням норм статті 38 КУпАП;
  • у разі несвоєчасного подання звітності з ЄВ, несвоєчасної сплати ЄВ – за датою фактичного подання звітності або фактичної сплати з урахуванням норм статті 38 КУпАП.

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 301.09)

 

 
 
 

Rambler's Top100