Виплачуйте працівникам зарплату в сумах, кратних 10 копійкам — порада Нацбанку

03:10:2019 г.

Фахівці Нацбанку на сторінці НБУ у Facebook відповіли на питання: який порядок буде з виплатою заробітної плати готівкою? Наприклад, якщо виплаті підлягає сума 5555.51 грн або 5555.57 грн?

Автори відповіді радять після 1 жовтня 2019 року при виплаті заробітної плати з кас підприємства зазначати у видатковому касовому ордері або видатковій відомості суми виплат у сумах, кратних 10 копійкам.

Також вони рекомендують застосовувати практику нарахування сум заробітної плати з урахуванням частки у копійках як кредиторської/дебіторської заборгованості, що переходить на наступний місяць, що не викликає необхідності в округленні нарахованих сум.

Одночасно вони зазначили, що одним зі шляхів уникнення незручностей під час виплат заробітної плати може бути укладення відповідного договору з обслуговуючим банком та здійснення перерахування зазначених виплат на рахунки працівників, оскільки під час здійснення безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюється (пункт 6 постанови Правління НБУ від 15.03.2018 р. № 25).

НБУ