З яких підстав фіскали не приймають ПДВ-таблицю?

22:12:2017 г.

Отримали квитанцію про неприйняття таблиці даних платника податку, однак не зазначено жодної причини її неприйняття. Чи є це законно? З яких підстав не приймають цю таблицю?

20.06.2017р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» зі змінами, внесеними Наказами Мінфіна від 21.07.2017 № 654, від 18.09.2017 № 776, від 09.11.2017 № 926 (далі Наказ №567).

Пунктом 3 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, затверджених Наказом №567, визначено, що, з метою уникнення в подальшому зупинки податкових накладних/розрахунків коригування, які подаються на реєстрацію до ЄРПН та містять коди товарів/послуг, постачання (виготовлення) яких відбувається на постійній основі, платник має право надати інформацію за формою у вигляді Таблиці, яка відображає специфіку господарської діяльності окремо за кожним видом економічної діяльності (далі – Таблиця).

До Таблиці подається пояснення платника податків, в якому зазначається специфіка господарської діяльності, що має незмінний характер, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податків. Інформація з Таблиці розглядається ДФС протягом п’яти робочих днів, що настають за днем її отримання.

З набранням чинності наказу Міністерства фінансів України від 18.09.2017 № 776, яким внесено зміни до Наказу №567, платник податків має право подати Таблицю без наявності факту зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При прийнятті Комісією ДФС України даних Таблиці платника в подальшому реєстрація податкових накладних з зазначеними кодами згідно УКТ ЗЕД/ДКПП не зупинятиметься.

Слід зазначити, що рішення про врахування або неврахування даних Таблиці платника приймається виключно Комісією Державної фіскальної служби України.

Причинами неврахування Комісією даних Таблиці може бути як невірне її заповнення, так і надання платником недостовірної інформації.
Інформація за встановленою формою враховується автоматично системою Моніторингу, якщо така інформація подається платниками - сільськогосподарськими товаровиробниками, що внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації та/або сільськогосподарськими підприємствами, які на 31 грудня 2016 року застосовували спеціальний режим оподаткування (з врахуванням окремо зазначених Критеріями умов) або якщо така інформація подана платниками, у яких має місце одночасне виконання декількох умов, визначених пунктом 3 Критеріїв.

Однією з таких умов є відношення загальної суми сплачених за останні 12 місяців сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) до загальної суми оподатковуваних операцій за 12 місяців та є більшим за 0,02.

Головне управління ДФС у м. Києві

 

 
 
 

Rambler's Top100