Зняття готівки на територіях, що перебувають під загрозою окупації державою-агресором

04:04:2022 г.

Як зняти готівку на територіях, що перебувають під загрозою окупації державою-агресором?

В умовах воєнного стану українці продовжують своєчасно отримувати зарплати, пенсії та інші соціальні виплати. Усі нарахування зазвичай надходять на рахунки в банках.

З 8 березня 2022 року Національній банк України запровадив окремі правила для громадян на територіях, що перебувають під загрозою окупації державою-агресором.

На згаданих територіях клієнти банків можуть без обмежень знімати готівку в національній та іноземних валютах зі своїх рахунків. Обмеження можуть виставляти комерційні банки через обмежені можливості видавати готівку у філіях, відділеннях чи банкоматах.

Рішення про видачу таких коштів ухвалює керівник банку та може делегувати його керівникові філії/відділення банку.

Як же безпечно знімати готівку на територіях, що перебувають під загрозою окупації державою-агресором?

1. Варто зателефонувати на гарячу лінію вашого банку та дізнатися, які конкретно філії та відділення працюють або працюватимуть у вашому місті/районі найближчими днями. Це питання можна поставити в особистому кабінеті банку або чат-боті банківського відділення. Крім того, необхідну інформацію можна знайти на сайтах банків.

2. Під час телефонної розмови з менеджером важливо уточнити правила роботи відділення або філії банку на території, що перебувають під загрозою окупації державою-агресором. Річ у тім, що банківські установи можуть вносити зміни до графіка або правил роботи своїх філій та відділень, керуючись міркуваннями безпеки працівників та клієнтів.

3. Коли ви прийшли до відділення або філії банку на території, що знаходяться під загрозою окупації державою-агресором, можна спробувати зняти готівку в банкоматі або касі. Якщо виникли проблеми зі зняттям готівки, необхідно звернутися за допомогою до менеджера банку.

Важливо пам'ятати, що всі рішення щодо банківських операцій на згаданих територіях приймає керівник банку. Також він може делегувати ці повноваження керівнику філії чи відділення банку.

Окремі правила щодо банківських операцій для громадян на територіях, що знаходяться під загрозою окупації державою-агресором внесені постановою Правління Національного банку від 8 березня 2022 року № 44 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18", що набрала чинності 8 березня 2022 року.

НБУ