Чи враховується індексація при порівнянні зарплати з її мінімальним розміром

19:12:2017 г.

Міністерство соціальної політики України листом від 7 вересня 2017 року № 2341/0/101-17 (далі — Новий Лист) відкликало свій лист від 13 лютого 2017 року № 317/0/101-17/282 (далі — Старий Лист), у якому вказувалось: «сума індексації, визначена відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (із змінами), включається до виплат, які мають враховуватись до заробітної плати при забезпечені її мінімального розміру».

Відкликання Старого Листа відбулося у вересні 2017 року, але це стало відомо тільки у грудні (коли лист з’явився в друкованих виданнях).

На жаль, точка зору Державної служби України з питань праці з цього приводу поки невідома. До речі, раніше Держпраці неодноразово висловлювала думку, що сума індексації враховується при обчисленні заробітної плати для забезпечені її мінімального розміру.

Мінсоцполітики відкликало Старий Лист, не давши жодних пояснень. Тому виникає питання, що стало причиною: зміна позиції чи якийсь інші обставини, які не впливають на загальний висновок?

Якщо керуватися нормами трудового законодавства, то у ч. 2 ст. 3-1 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР (далі — Закон № 108) визначений вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Це — доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат. Усі інші складові заробітної плати, які не перелічені у ч. 2 ст. 3-1 Закону № 108, мають брати участь у порівнянні з мінімальною заробітною платою.

До речі, як реакція на Новий Лист на сайті журналу «Вісник. Офіційно про податки», зокрема, зазначено: «всі інші складові заробітної плати, які не перелічені вище, у тому числі індексація, мають враховуватися при порівнянні з мінімальною заробітною платою».

Тобто цілком логічно вважати, що сума індексації включається до виплат, які мають враховуватися до заробітної плати при забезпеченні її мінімального розміру.

Як бачимо, Мінсоцполітики вніс плутанину у цьому питанні. Тому слід дочекатися від нього чітких офіційних роз’яснень, які розставлять усі крапки над «і».



Газета "Консультант частного предпринимателя" №23, 2017 год
 
 
 

Rambler's Top100