Відповідальність за ввезення російських товарів

08:02:2018 г.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації» від 30 грудня 2015 року № 1147 (далі — Постанова № 1147) до 31 грудня 2018 року (включно) заборонено ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації (за переліком згідно з додатком до Постанови № 1147).
Отже, товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законодавством, з 10 січня 2016 року не пропускаються на митну територію України. Також ввезення цих товарів громадянами у період з 10 січня 2016 року по 31 грудня 2018 року заборонено.

ГУ ДФС у Тернопільській області наголошує, що при переміщенні товарів з порушеннями митних правил вживатимуться заходи щодо притягнення осіб до відповідальності.

  • 1. За провезення через «зелений коридор» товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму, накладається штраф у розмірі 1700 грн. А якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством, — ці товари також конфіскуються.
  • 2. Якщо переміщення відбувалося поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, то до порушників застосовується штраф у розмірі 100% вартості товарів плюс їх конфіскація. Також конфіскуються й транспортні засоби, що переміщували товари поза митним конт­ролем, або у яких були спеціально виготовлені сховища, тайники.
  • 3. При виявленні факту зберігання, перевезення, придбання чи використання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, до правопорушників застосовується штраф в розмірі 100% вартості цих товарів, транспортних засобів або їх конфіскація.


Газета "Консультант частного предпринимателя" №03, 2018 год
 
 
 

Rambler's Top100