За який період можуть перевірити податківці

04:07:2018 г.

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 136.01) пояснила, що при плануванні, організації та проведенні документальних перевірок контролюючі органи враховують податкові строки давності, які поширюються також на період, який може бути охоплений перевіркою (п. 102.1 Податкового кодексу України, далі — ПК).

Нагадаємо: контролюючий орган (крім випадків, визначених п. 102.2 ПК) має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо декларація була надана пізніше, — за днем її фактичного подання (п. 102.1 ПК). Якщо протягом вищевказаного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник вважається вільним від такого зобов’язання (в тому числі від нарахованої пені). 

У разі подання платником уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою декларацією протягом 1095 днів після подання уточнюючого розрахунку.

У законодавстві існують винятки щодо дотримання строків давності, у разі якщо:

  • наявні обставини, передбачені п. 102.2 ПК (у тому числі якщо платником не подано податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов’язання);
  • перевірки, які проводяться згідно з судовими рішеннями суду (слідчого судді) про призначення перевірки, винесені ними за кримінальними справами (за період, зазначений у рішенні). 

Крім цього, щодо ЄСВ не застосовується строк давності при нарахуванні сум недоїмки, штрафів та пені (ч. 16 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI).

Документальною перевіркою в частині правильності обчислення, повноти та своєчасності сплати ЄСВ охоплюється період з 1 січня 2011 року або період, що настає за періодом, охопленим попередньою перевіркою із зазначеного питання.Газета "Консультант частного предпринимателя" №12, 2018 год
 
 
 

Rambler's Top100