Коли екс-­єдинник може повернутися на спрощену систему

01:10:2018 г.

Запитання: Чи може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування ФОП, який протягом цього року перейшов на загальну систему оподаткування?

Відповідь: Підприємець може змінювати систему оподаткування (тобто переходити із загальної на спрощену систему та навпаки). 

У Вашому випадку для обрання спрощеної системи слід подати відповідну заяву (її форма затверджена наказом Мінфіну від 20 грудня 2011 року № 1675) до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу (пп. 298.1.4 Податкового кодексу України, далі — ПК). Але законодавством встановлені обмеження: суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування лише один раз протягом календарного року.

Таким чином, підприємець, який протягом року перейшов на загальну систему оподаткування (наприклад з 1 квітня, 1 липня або 1 жовтня), не може повернутись у поточному році на спрощену систему. Разом з тим, як зазначають фіскали («ЗІР», підкатегорія 107.01), такий ФОП може перейти на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року за умови відповідності вимогам ст. 291 ПК.

Редакція газети «Консультант приватного підприємця»Газета "Консультант частного предпринимателя" №18, 2018 год
 
 
 

Rambler's Top100