C какого периода можно регистрировать электронную книгу доходов/расходов единщика

11:10:2017 г.

З якого періоду ФОП – платник ЄП може зареєструвати та вести книгу обліку доходів (книгу обліку доходів і витрат) в електронному вигляді?

Порядок ведення книги обліку доходів для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість та Порядок ведення книги обліку доходів і витрат для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579 (далі – Порядки).

Книга обліку доходів (книга обліку доходів і витрат) (далі – Книга) ведеться за вибором платника податку в паперовому або в електронному вигляді (п. 2 Порядків).

Відповідно до п. 4 Порядків у разі обрання платником податку ведення Книг в електронному вигляді:
1) платник податку зобов’язаний отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів, включеному до системи подання податкових документів в електронному вигляді, посилені сертифікати відкритих ключів; укласти договір про визнання електронних документів з контролюючим органом за основним місцем обліку; сформувати та надіслати до такого контролюючого органу заяву про обрання способу ведення Книги в електронній формі засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, використовуючи такий електронний сервіс;
2) контролюючий орган за основним місцем обліку реєструє заяву про обрання способу ведення Книги в електронній формі в реєстрі поданих заяв та протягом 3 робочих днів формує і надсилає платнику податку повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням реєстраційного номера такої книги та дати її реєстрації;
3) після отримання платником податку повідомлення про реєстрацію Книги така особа здійснює операції з її ведення згідно з Порядками. Внесення даних за підсумками робочого дня здійснюється щоденно, але не пізніше наступного календарного дня;
4) у Книзі в електронному вигляді допускаються виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або позитивне значення.

При цьому можливість реєстрації та ведення Книг в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб наразі не реалізована.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

 
 
 

Rambler's Top100