Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Чи може другогрупник отримувати компенсації з бюджету

Чи може другогрупник отримувати компенсації з бюджету

14:06:2019 г.

Чи має право ФОП, який отримує компенсацію з місцевого бюджету та благодійного фонду за перевезення пільгових категорій населення, перебувати у другій групі платників єдиного податку?

Відповідно до пп. 2 п. 291.4 ПК до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.

Згідно зі ст. 37 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 5 квітня 2001 року № 2344-III (далі — Закон № 2344) пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. Види та обсяги пільгових перевезень установлюються замовленням, у якому визначається порядок компенсації автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, збитків від цих перевезень.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до закону (ст. 29 Закону № 2344).

З урахуванням викладеного, фізична особа — підприємець, яка здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, надає такі послуги безпосередньо населенню і за умови дотримання критеріїв, визначених пп. 2 п. 291.4 ПК, має право обрати другу групу платників єдиного податку незалежно від того, що пільгові перевезення пасажирів покриваються за рахунок сум дотації з бюджету.

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 107.01)

 

 
 
 

Rambler's Top100