Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Чи може ФОП-єдинник торгувати талонами на пальне: консультують податківці

Чи може ФОП-єдинник торгувати талонами на пальне: консультують податківці

01:06:2018 г.

Фізична особа — підприємець планує здійснювати реалізацію талонів на пальне. Чи має право така особа перебувати на спрощеній системі оподаткування? 

«Вісник. Офіційно про податки»

Згідно з пп. 291.5.1 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку, зокрема, суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 л та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).

Відповідно до Інструкції №281/171/578/155, талон — це спеціальний талон, придбаний за умовами та відпускною ціною обумовленого номіналу, що підтверджує право його власника на отримання на АЗС фіксованої кількості нафтопродукту певного найменування і марки, які позначені на ньому.

Отже, враховуючи те, що талони на пальне підтверджують право їх власника на отримання на АЗС нафтопродукту, реалізація талонів є за своєю суттю продажем пального, тому фізична особа — підприємець, яка здійснює їх реалізацію, не може бути платником єдиного податку.

Тетяна Федченко, заступник директора Департаменту — начальник Управління адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України

Олена Лебедєва

Вісник. Офіційно про податки

 

 
 
 

Rambler's Top100