Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Чи може ФОП-іноземець стати єдинником

Чи може ФОП-іноземець стати єдинником

24:06:2019 г.

Чи мають право фізичні особи — іноземці або особи без громадянства, які зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності, застосовувати спрощену систему оподаткування?

Відповідно до п. 177.12 ПК іноземці та особи без громадянства, які зареєстровані підприємцями згідно із законодавством України, є резидентами.

Підпунктом 14.1.213 ПК визначено, що резидент — це фізична особа, яка має місце проживання в Україні. У разі якщо особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні. Якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні.

У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Згідно із п. 291.3 ПК фізична особа — підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування.

Враховуючи вищезазначене, фізичні особи — іноземці або особи без громадянства, які зареєстровані суб’єктами господарської діяльності, можуть обрати спрощену систему оподаткування, якщо вони відповідають сукупності критеріїв, що передбачені гл. 1 р. XIV ПК.

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 107.03)
 
 
 
 

Rambler's Top100