Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Чи можна отримати «єдиноподаткове» звільнення у разі відсутності листка непрацездатності

Чи можна отримати «єдиноподаткове» звільнення у разі відсутності листка непрацездатності

31:07:2019 г.

Чи звільняється ФОП — платник єдиного податку першої або другої групи від сплати єдиного податку на період тимчасової втрати працездатності у зв’язку з вагітністю та пологами, в тому числі якщо це не підтверджується листком непрацездатності?

Відповідно до п. 295.5 ПК платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю най­маних осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Згідно із п. 1 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, яка затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 3 листопада 2004 року № 532/274/136-ос/1406, листок непрацездатності — це багатофункціональний документ, який є підставою для звільнення від роботи у зв’язку з непрацездатністю та для матеріального забезпечення застрахованої особи в разі тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів.
Таким чином, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку першої або другої групи, яка не використовує працю найманих осіб, звільняється від сплати єдиного податку на період її тимчасової втрати працездатності у зв’язку з вагітністю та пологами лише за умови підтвердження цього  листком непрацездатності.
ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 107.06)
 
 
 
 

Rambler's Top100