Чи можна використовувати другогрупників у давальницьких схемах

25:06:2019 г.

Чи є порушенням умов застосування спрощеної системи оподаткування виготовлення ФОП — платником єдиного податку другої групи продукції з давальницької сировини суб’єкта господарювання на загальній системі?

Відповідно до п. 291.4 ПК платники єдиного податку другої групи — це фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг (у тому числі побутових) платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.

Згідно з пп. 14.1.41 ПК давальницька сировина — сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, що є власністю одного суб’єкта господарювання (замовника) і передаються іншому суб’єкту господарювання (виробнику) для виробництва готової продукції, з подальшим переданням або поверненням такої продукції або її частини їх власникові або за його дорученням іншій особі. Тобто виготовлення фізичною особою — платником єдиного податку другої групи продукції з давальницької сировини суб’єкта господарювання на загальній системі є порушенням умов застосування спрощеної системи оподаткування, оскільки операції з виробництва такої продукції є за своєю суттю операціями з надання послуг замовнику.

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 107.03)

 

 
 
 

Rambler's Top100