Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Чи повинна ФОП – платник ЄП, яка в 2014 році перевищила обсяг доходу визначений для відповідної групи, сплачувати з суми перевищення збільшену ставку ЄП, якщо з 01.01.2015 обсяг доходу для такої групи збільшено?

Чи повинна ФОП – платник ЄП, яка в 2014 році перевищила обсяг доходу визначений для відповідної групи, сплачувати з суми перевищення збільшену ставку ЄП, якщо з 01.01.2015 обсяг доходу для такої групи збільшено?

03:02:2015 г.

Відповідно до п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), редакція якого діяла до 01.01.2015, для фізичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, як один з критеріїв перебування у відповідній групі платників єдиного податку, встановлений граничний обсяг доходу:

  • для першої групи – 150 000 гривень (п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 ПКУ);
  • для другої групи – 1000000 гривень (п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ);
  • для третьої групи – 3 000 000 гривень (п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ);
  • для п’ятої групи – 20 000 000 гривень (п.п. 5 п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

Згідно з п. 293.4 ст. 293 ПКУ, редакція якого діяла до 01.01.2015, до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2, 3 і 5 п. 291.4 ст. 291 ПКУ для платників єдиного податку першої - третьої і п’ятої груп ставка єдиного податку встановлюється у розмірі 15 відсотків.

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до гл. 1 розд. XIV «Спеціальні податкові режими» ПКУ щодо умов перебування на спрощеній системі оподаткування обліку і звітності.

Платники єдиного податку, які перевищили обсяги доходів у податковому (звітному) періоді, визначені у п.п. 1, 2, 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ, які діяли до 1 січня 2015 року, до суми перевищення обсягу доходу застосовують ставку у розмірі 15 відсотків, при цьому такі платники, враховуючи зміни у законодавстві щодо збільшення максимального розміру обсягу доходу у відповідній групі з 2015 року, не зобов’язані з наступного календарного кварталу за заявою переходити на іншу групу платника єдиного податку чи відмовлятися від застосування спрощеної системи оподаткування, якщо зазначена категорія платників не порушує умов перебування на спрощеній системі оподаткування, які діють з 1 січня 2015 року.

ДФСУ ("ЗІР")

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить